Milan se ističe kao najveći favorit sa "skudeto", Verona ga za sada prati

26.08.2023 22:34
Milan se ističe kao najveći favorit sa "skudeto", Verona ga za sada prati Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Milan je silan na početku nove sezone Serije A. "Rosoneri" su u 2. kolu pobedili Torino pred svojim navijačima 4:1 (3:1), a već posle prvog poluvremena bilo je jasno da će sva tri boda ostati na "San Siru".

Sve što su "bikovi" uspeli da urade je da preko Pera Šursa izjednače u 36. minuta, a ono što se dešavalo pre i posle gola Holanđanina išlo je u korist Milana. Prvo je Kristijan Pulišić uspeo da dovede domaćina do prednosti 33, da bi Olivije Žiru u 43. minutu ponovo doneo vođstvo sedmostrukom prvaku Evrope.

Ni to nije bilo sve u prvom delu.

Uspeo je italijanski velikan preko Tea Ernandeza da postigne i treći pogodak u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. U nešto sporijem ritmu u nastavku meča, Žiru je još jednom pogodio za 4:1 i sigurnu pobedu Milana. Francuz je drugi gol postigao iz penala.

I Verona je odlično počela novu sezonu, a tome u prilog ide i trijumf protiv Rome 2:1 (2:0), koja je posle dva kola sa jednim podom.  Pobedu domaćinu doneli su Duda i Ngonge, dok je jedini pogodak za "vučicu" dao Auar.