Autor: Mateja Petković

02.06.2023 22:27
Fiorentina slavila u Sasuolu: Dva crvena kartona, evrogol Saponare i asistencija Terzića Tanjug/Michele Nucci/LaPresse via AP

Fudbaleri Fiorentine su se pobedom završili veoma dobru sezonu, s obzirom na to da su na strani savladali Sasuolo sa 3:1 (0:0) u poslednjem 38. kolu.

Izabranici Vićenca Italijana su do vođstva došli na startu drugog poluvremena, kada je Artur Kabral našao put do protivničke mreže u 46. minutu.

Međutim, domaći su uspeli da izjednače preko Domenika Berardija. Kabral je igrao rukom u sopstvenom šesnaestercu i Sasuolo je dodeljen jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Berardi i u 71. minutu je pogodio za 1:1.

Najlepši momenat na utakmici bio je delo Rikarda Saponare u 79. minutu. Povremeni srpski reprezentativac, Aleksa Terzić, je proigrao vezistu koji je fantastičnim udarcem savladao golmana Alesandra Rusoa.

Samo dva minuta kasnije defanzivac Sasuola, Ruan dobio je drugi žuti, pa tako i crveni karton, te su domaći ostali sa desetoricom na terenu. Konačan rezultat postavio je Nikolas Gonzales u 83. minutu nakon asistencije Rikarda Saponare.