Sasuolo konačno prekinuo crni niz u Seriji A: Pinamonti srušio Fiorentinu

06.01.2024 22:32
Andrea Pinamonti, fudbaler Sasuola Guliver
Andrea Pinamonti, fudbaler Sasuola

Sasuolo još od 26. novembra čeka na bodovnu tricu u fudbalskom prvenstvu Italije i konačno je u večerašnjem meču 19. kola sa Fiorentinom, na domaćem terenu, uspeo da dođe do tek pete pobede ove sezone - 1:0 (1:0).

Prethodno je u pet kola delio bodove šakom i kapom u Seriji A, da bi večeras jednim ali dovoljnim pogotkom naplatio makar mrvicu preživljenih stresova, lomova i gubitaka u pokušajima da što dalje pobegne od zone ispadanja.

Mada su gosti iz Firence imali daleko veći posed lopte (67 odsto) i nadvisili rivala u broju (polu)šansi, domaćin je već u devetom minutu rešio pitanje pobednika. Konkretno, Andrea Pinemonti, na asistenciju Markusa Pedersena.

Dao je Sasuolo, istina, još dva pogotka, međutim intervencijom sudija iz VAR sobe poništeni su udarci i radovanje Berardija (19) i Thorsvedta (48). U oba slučaja zbog ofsajda.

Iz istog razloga nije priznat ni pogodak Kvarte za "ljubičaste" (67). I to samo par minuta pošto je Bonaventura mlako šutirao sa beče tačke i omogućio golmanu da mu odbrani šut i spreči izjednačenje (64).