Darko Lazović strelac u porazu Verone u Bergamu

Autor: Mateja Petković

20.05.2023 20:10
Darko Lazović strelac u porazu Verone u Bergamu Tanjug/Stefano Nicoli/LaPresse via AP

Fudbaleri Atalante su u Bergamu nakon preokreta savladali Veronu 3:1 (1:1) u 36. kolu italijanske Serije A i na taj način, bar do večeras, preskočili Milan i zauzeli šesto mesto tabele.

Uprkos pogotku koji je za goste postigao srpski reprezentativac, Darko Lazović, usledio je poraz koji je tim poslao u zonu ispadanja.

Bivši fudbaler Crvene zvezde je u 11. minutu dobio sjajan pas od strane Filipa Teraćana i pretočio ga u pogodak.

Međutim, samo desetak minuta kasnije Atalanta je izjednačila preko Davidea Zapakoste posle asistencije Luisa Murijela.

Potpuni preokret usledio je u 53. minutu preko Marija Pašalića, da bi konačan rezultat - 3:1 postavio Rasmus Hojlund u 62. minutu.