Šampioni pokvarili utisak u Monci: Poraz Napolija pred derbi sa Interom

14.05.2023 17:01
Šampioni pokvarili utisak u Monci: Poraz Napolija pred derbi sa Interom Tanjug/Claudio Grassi/LaPresse via AP

Fudbaleri Napolija pokvarili su utisak posle osvajanja titule prvaka Italije, pošto su nakon velikog slavlja u Udinama, zabeležili poraz u 35. kolu Serije A. Od novopečenog šampiona bolja je bila Monca, koja je pred svojim navijačima slavila 2:0 (1:0).

Iako je ekipa Lućijana Spaletija slovila za velikog favorita, tim iz Lombardije pokazao je više želje na današnjoj utakmici. Delovao je konkretnije u tranziciji, bolje u odbrani i na kraju je zasluženo došao do sva tri boda.

U susretu gde nije bilo puno uzbuđenja, monotoniju je prekinuo Dani Mota u 19. minutu, posle lepe asistencije Matea Pesine. Napoli je u finišu poluvremena zapretio preko Andree Anguise i osim njegovog pokušaja, gosti do kraja utakmice nisu imali izglednih prilika da dođu do pogotka.

Sa druge strane, Monca je tražila šansu tražila iz kontre ili prekida, da bi se nakon pogotka Andree Petanje u potpunosti orjentisala da sačuva svoj gol. Imao je Napoli nekoliko polu-prilika preko Viktora Oshimena u finišu, ali nije bilo dovoljno energije pred golom Monce, kao ni pravih rešenja u napadu.

Monca je tako nastavila uspešnu seriju rezultata. Ostala je neporažena u sedmom uzastopnom meču, a dobar niz pokušaće da nastavi u narednom kolu protiv Sasuola. Napoli je doživeo drugi poraz još od starta aprila i priliku da se vrati na pobednički kolosek imaće narednog vikenda protiv Intera.