Šampion Italije se mučio, pa sa četiri gola za 13 minuta srušio Moncu

07.04.2024 17:04
Fudbaleri Napolija Tanjug/Alberto Mariani/LaPresse via AP
Fudbaleri Napolija

Fudbaleri Napolija su savladali Moncu na gostovanju 4:2 (0:1) u 31. kolu Serije A. Aktuelni šampion Italije je ovim trijumfom ostao u trci za poziciju na tabeli koja će naredne sezone voditi u Ligu šampiona.

Izabranici Rafaele Paladina su odlično započeli meč jer je Milan Đurić već u devetom minutu zatresao mrežu gostiju sa juga. Iako je nakon toga u potpunosti dominirao tim Frančeska Kalcone, na poluvreme su otišli sa golom zaostatka.

Napoli je u drugom poluvremenu krenuo da koristi šanse koje je stvarao, te su u razmaku od četiri minuta postigli tri pogotka. Prvo je Viktor Osimen poravnao rezultat, pa Mateo Politano doneo preokret, dok je Pjotr Zelinski odvojio Napolitance na dva gola prednosti. Monca je uzvratila preko Andree Kolpanija, ali je Đakomo Raspadori u 68. minutu ponovo povećao vođstvo gostiju.

Šampion Serije A je pobedom zauzeo sedmu poziciju sa 48 osvojenih bodova, dok je Monca ostala na 11. mestu sa 42.