14.05.2023 14:45
Verona "prosula" pobedu iz prošlog kola: Nikola Vlašić doneo pobedu Torinu, Vanja izbegao težu povredu Tanjug/AP Photo/Paola Garbuio/LaPresse

Fudbaleri Verone poraženi su od Torina na svom terenu u 35. kolu Serije A i time značajno smanjili svoje šanse da izbore opstanak u eliti - 0:1 (0:0).

Trenutak odluke viđen je u 29. minutu kada je Nikola Vlašić uspeo da zatrese mrežu domaćeg tima, koji u prvom poluvremenu nije uspeo da uputi nijedan šut u okvir gola, ali je u drugom bio malo konkretniji.

Najbolju šansu za izjednačenje Verona je propustila u 58. minutu kada je srpski reprezentativac Darko Lazović pogodio stativu, pa je gostujući tim do kraja uspeo da sačuva tri boda.

Verona je ovim porazom bukvalno "prosula" pobedu nad Lećeom od prošle nedelje i nakon što je Specija slavila u susretu protiv Milana, došla je u situaciju da joj je opstanak u eliti ozbiljno ugrožen, budući da oba tima imaju po 30 osvojenih bodova nakon 35. odigranih kola.

Propozicije takmičenja su takve da će se, ukoliko 17. i 18. tim budu imali identičan broj bodova, biti odigrana utakmica na neutralnom terenu koja će iodlučit ko ostaje u Seriji A.

Podsećanja radi, na ovoj utakmici je viđen i neobična scena kada je srpski reprezentativac Vanja Milinković Savić prilikom izlaska iz svlačionice udario glavom o plafon tunela stadiona "Bentegodi", ali na sreću, nije ozbiljnije povređen.