pre 5 minuta 17: 31
Strahinja Rašović pred prvi finalni okršaj sa Novim Beogradom: Biće izuzetno agresivni
Jedan od brojnih reprezentativaca u redovima šumadijskog tima apeluje tim da ne razmišlja puno unapred.
Guliver/AP Photo/Luca Bruno
Antonio Konte planira da ostane trener Napolija i tokom sledeće sezone, tvrde italijanski mediji. Iako je preuzeo Napoli pre manje od godinu dana, pojavile su se spekulacije da bi iskusni trener mogao da preuzme Juventus. Ekipu iz Torina trenutno vodi Igor Tudor, ali u klubu planiraju da na kraju sezone dovedu iskusnog stratega.
Pored Juvntusa, Konte se spominje i kao potencijalni trener Milana. Bez obzira na te glasine, odlučio je iskusni Italijan da nastavi projekt u Napoliju, sa ciljem da vodi klub u Ligi šampiona naredne sezone.
Napoli već sad misli i na letni prelazni rok, a transfer lista je sastavljena. Očekivani transfer Viktora Osimena u Galatasaraj donosi dodatna sredstva, a klub je u januaru profitirao i od odlaska Hviče Kvarachelije u Pari Sen Žermen.
Konte će imati značajnu ulogu u izboru novih igrača tokom letnjeg prelaznog roka. Večeras Napoli igra protiv Empolija u okviru 32. kola Serije A. Trenutno su drugi na tabeli sa 65 bodova.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
12.04.2026 16: 51
Fudbaleri Napolija u sledećem kolu gostuju Laciju, dok će Parma u goste Udinezeu.
08.04.2026 20: 24
Odluka Mančester Junajteda da odobri odlazak Skota Mektomineja označena je kao jedna od najvećih grešaka u novijoj istoriji kluba. Škotski reprezentativac je doživeo zapanjujuću transformaciju otkako je prešao u Seriju A, ostavljajući mnoge da se pitaju kako su „crveni đavoli“ dozvolili da im takav talenat ode za tako sniženu cenu.
07.04.2026 19: 40
Poraz Milana dodatno komplikuje situaciju u borbi za vrh tabele, jer sada za liderom Interom Rosoneri zaostaju devet bodova, što značajno smanjuje šanse za odbranu titule.
07.04.2026 08: 22
Trener Napolija smatra da bi baš on bio idealno rešenje na mestu selektora poniženih "azura".
pre 26 minuta 17: 11
Za nevericu...
pre 41 minut 16: 56
Iako mlad, iza sebe je ostavio dubok trag u lokalnoj fudbalskoj zajednici.
pre 41 minut 16: 56
Engleski trener zna šta mu je činiti posle juna ove godine.
pre 52 minuta 16: 45
Pišu italijanski mediji...
Ostavite komentar