Protekle večeri videli smo nekoliko zanimljivih trapmi, koje su "otvorile" poslednjih par dana za trejdove u NBA ligi, ali očekuje nas još mnogo zanimljivosti pred konačno "spuštanje zavese" na razmene za tekuću sezonu.
Srpski teniser Hamad Međedović poražen je na startu ATP turnira iz kategorije 250 u francuskom Monpeljeu, a bolji od njega bio je legendarni švajcarski veteran Sten Vavrinka koji je slavio sa rutinskih 2:0 (7:6(3), 6:4), posle jednog časa i 40 minuta igre.
Trostruki MVP i drugari stižu u Njujork (AP1, 1č) u želji da prekinu niz nešto slabijih rezultata nakon poraza od Oklahome i Detroita, ali pred sobom će imati težak zadatak i odličnu ekipu koja je vezala sedam trijumfa.
Fudbaleri Rome remizirali su na domaćem terenu sa Juventusom rezultatom 1:1 (1:0) u 31. kolu Serije A. Rimljani su tako produžili nevervatni niz mečeva bez poraza u prvenstvu koji traje od sredine decembra - ukupno, 15 utakmica.
Uspeo je Klaudio Ranijeri u svojoj misiji. Stabilizovao je klub kojem, prema sopstvenim rečima, "pripada njegovo srce", a ostao mu je još krajnji korak - da imenuje svog naslednika. Ko god uzme na sebe vruće mesto na klupi, imaće vraški težak posao u nošenju cipela legendarnog Italijana.
Malo šansi, tojest onih konkretnih, viđeno je u prvom delu meča. Par udaraca, koji su maltretirali golmane sa obe strane, ali i onaj pokušaj glavom Nika Gonazalesa iz 27. minuta, koji je naterao MiletaSvilara da loptu nabaci na prečku, viđeni su do 40. minuta.
Tada se dogodio verovatno i potez utakmice. Manuel Lokateli je zahvatio jedan "drop-kik" sa ivice kaznenog prostora, i smestio loptu iza Svilarovih leđa za vođstvo Juvea. Imao je šansu u nadoknadi Stefan El Šaravi da izjednači, ali je njegov udarac iz neposredne blizine izblokiran.
Međutim, sve 180 sekundi u nastavku je trebalo da se rezultat poravna. Naime, u uvodnim minutima drugog dela je Evan Endika zahvatio loptu glavom, ali je Mišel di Gregorio odbranio. Akciju je ispratio Eldor Šomurodov, te je "pokupivši" odbitak, smestio "fudbal" u mrežu za konačnih 1:1.
Bio je Juve konkretnija ekipa i u nastavku, ali nije uspevao da ponovo prevari odbranu Rimljana, te će morati Igor Tudor da se zadovolji bodom na svom prvom "velikom" meču na klupi torinske "stare dame".
Posle ovog meča, "bjankoneri" su peti tim italijanskog šampionata sa 56 bodova, dok su "đalorosi" sedmi sa 53 poena. Sve mečeve Serije A možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Napoli ima zicer na domaćem terenu protiv Venecije (15.00, TV Arena 2 Premium) i ukoliko na stadionu "Dijego Maradona" opravda ulogu favorita izjednačiće se po broju osvojenih bodova sa timom iz Bergama.
Protekle večeri videli smo nekoliko zanimljivih trapmi, koje su "otvorile" poslednjih par dana za trejdove u NBA ligi, ali očekuje nas još mnogo zanimljivosti pred konačno "spuštanje zavese" na razmene za tekuću sezonu.
Protekle večeri videli smo nekoliko zanimljivih trapmi, koje su "otvorile" poslednjih par dana za trejdove u NBA ligi, ali očekuje nas još mnogo zanimljivosti pred konačno "spuštanje zavese" na razmene za tekuću sezonu.
Crno-beli će već danas od 18.00 časova, ponovo u hali "Čair", imati priliku da osvoje još jedan pehar, kada u finalu Svesrpskog kupa budu igrali protiv Sloge iz Doboja.
Ranije su se pojavile informacije da je Hamilton prekinuo saradnju sa dugogodišnjim menadžerom Markom Hajnesom. Oni su se razišli prijateljski po drugi put, a Hajnes je sada angažovan u novoj ulozi u Kadilaku.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Ostavite komentar