Autor: Mateja Petković

29.04.2023 22:40
Atalanta slavi Zapatu: Drugi pogodak Kolumbijca u sezoni za veliku pobedu nad Torinom Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Atalanta je upisala jako važna tri boda na gostovanju Torinu pošto je slavila sa 2:1 (1:0) u okviru 32. kola italijanske Serije A. Junak u pobedi "boginje" bio je kolumbijski napadač, Duvan Zapata, strelac odlučujućeg pogotka u završnici.

Izabranici Đanpaola Gašperinija su do vođstva došli u 34. minutu preko Davidea Zapakoste. Italijanski bek je prošao po levom boku, a zatim lukavo šutirao u bliži ugao i na taj način prevario srpskog golmana, Vanju Milinković-Savića.

Domaći su na izjednačenje čekali sve do 75. minuta, kada je za upornost nagrađen Antonio Sanabrija. Aleksej Mirančuk je uputio udarac sa distance, prilikom kog je golman Marko Sportijelo dobro reagovao i uspeo da interveniše, ali je Sanabrija pratio odbitak i poslao loptu u mrežu.

Baš kada se situacija "stišavala", Duvan Zapata je rešio da uzme stvar u svoje ruke, što je i urodilo plodom. On je primio loptu na nekih 25 metara od protivničkog gola, a potom fantastičnim solo prodorom izbio pred gol Torina i snažno pogodio za konačnih 2:1 i velika tri boda za Atalantu, koja je ovom pobedom održala priključak za ekipama koje se bore za međunarodnu scenu.

Srpski reprezentativci Vanja Milinković-Savić i Ivan Ilić bili su u startnoj postavi domaćina i na terenu su proveli čitavih 90 minuta, dok Nemanje Radonjića zbog povrede nije bilo u protokolu.