Velika tri boda za Leće! Stefeca srušio Udineze sa bele tačke

Autor: Mateja Petković

28.04.2023 20:35
Velika tri boda za Leće! Stefeca srušio Udineze sa bele tačke Tanjug/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP

Fudbaleri Lećea su na svom terenu savladali Udineze 1:0 (0:0) i tako došli do ogromna tri boda u borbi za opstanak, s obzirom na to da su se sada odvojili na čak pet od opasne zone, bar do sutra.

Uprkos tome što su gosti bili favoriti na ovoj utakmici, pobedu je odneo domaćin, a odlučujući faktor možda je bilo i pitanje nužde, pošto je Udineze ne može ni da ispadne, niti da se dokopa Evrope.

Momenat odluke dogodio se u 62. minutu kada je Gavrijel Stefeca bio precizan sa 11 metara. Valentin Gendri je oboren u protivničkom kaznenom prostoru i sudija Mateo Marčeti je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Stefaca, koji je rutinski savlado golmana Marka Silvestrija i tako doneo trijumf svom timu.

Srpski reprezentativac, Lazar Samardžić, bio je u startnoj postavi Udinezea i na terenu je proveo 63. minuta. Umesto njega u igru je ušao Florijan Tovan.