Leao vodio Milan do pobede: "Rosoneri" rutinski savladali Leće

Autor: Mateja Petković

23.04.2023 19:58
Leao vodio Milan do pobede: "Rosoneri" rutinski savladali Leće Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Milan je na "San Siru" rutinski savladao Leće 2:0 (1:0) u okviru 31. kola italijanske Serije A i bodovno se izjednačio sa Romom (56), koja sutra zatvara ovu rundu na gostovanju Atalanti.

Izabranici Stefana Pjolija su nakon plasmana u polufinale Lige šampiona nastavili sa dobrim igrama i u domaćem prvenstvu, te su i dalje u igri za neko od četiri mesta koje vodi u najjače evropsko takmičenje za narednu sezonu.

Igrač utakmice ponovo je bio Rafael Leao, koji je bio strelac oba pogotka. Portugalac je najpre u 40. minutu iskoristio asistenciju Sandra Tonalija i pogodio za 1:0.

Leao je prednost duplirao u 75. minutu kada se dobro snašao pred protivničkim golom i postavio konačan rezultat - 2:0.