Autor: Kosta Simetić

21.04.2023 23:19
Nesvakidašnje prvo poluvreme i pobeda Verone nad Bolonjom na premijeri 31. kola Serije A Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse via AP

Fudbaleri Verone odigrali su jednu krajnje zanimljivu utakmicu na startu 31. kola Serije A sa Bolonjom u kojoj su slavili 2:1 (1:0).

Prvo poluvreme ovos susreta trajalo je čak 57 minuta usled dva sudara glavom i dve VAR provere, a krunu na ovaj deo igre bio je prvi dosuđen penal za Veronu u ovoj sezoni koji je realizovao Simone Verdi.

Zanimljivo je i da je trener domaćina morao da napravi dve izmene u prvom poluvremenu, Iz igre su morali zbog povreda da izađu Oliver Abildgard i Kevin Lasanja, a ušli su Ondrej Duda i Darko Lazić.

Pobedu Verone u 62. minutu overio je Verdi svojim drugim golom, a počasni pogodak gostiju delo je Nikolasa Domingeza u četvrtom minutu nadonkade.

Verona - Bolonja 2:1 (1:0)