12.02.2023 22:43
Napoli naplatio dug Kremonezeu i pobegao Interu čak 16 bodova u Seriji A, Kvaratskelija strelac na rođendan Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Dug je naplaćen sa kamatom, Napoli se revanširao Kremonezeu za nedavnu šokantnu eliminaciju u Kupu Italije i u meču 22. kola Serije A lako su slavili 3:0 (1:0). Kviča Kvaratskelija, Viktor Osimen i Elif Elmaz potpisali su novi trijumf koji je odveo Napolitance na "plus 16" u odnosu na Inter i za još jedan korak ih približio trećoj tituli prvaka u istoriji.

Eliminacija iz Kupa bila je dobra opomena za igrače Napolija, pa su od starta diktirali ritam, stvarali šanse i poveli u 22. minutu. Kviča Kvaratskelija je stigao do jedne lopte na levoj strani, napravio dobar dribling i onda provukao loptu između dvojice igrača i golmana u suprotni ugao. Nova sjajna rola i 11. pogodak sjajnog Gruzijca ove sezone, deveti u Seriji A, uz čak 11 asistencija na 23 meča. Raritet je da je danas proslavio 22. rođendan, a bio strelac u 22. minutu.

Propuštali su Gruzijac i golgeter Viktor Osimen dva zicera da uvećaju prednost, pa se na poluvreme otišlo sa minimalnom prednošću lidera Serije A.

Napolitanci su na stadionu "Dijego Armando Maradona" nastavili da pritiskaju rivala i Viktor Osimen je posle kornera sa pola metra uneo loptu u mređu za vođstvo od 2:0. Bio je to 17. pogodak Nigerijca u Seriji A ove sezone na 18 mečeva, hita on kao i Napoli do titule - najboljeg strelca.

Nije tu bio kraj patnje gostiju, Elif Elmaz je primio dobar pas i treći put zatresao mrežu.