Remi na "Dačija Areni": Udineze i Sasuolo podelili bodove

12.02.2023 14:34
Remi na "Dačija Areni": Udineze i Sasuolo podelili bodove Guliver/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

Fudbaleri Udinezea i Sasuola remizirali su na "Dačija Areni" rezultatom 2:2 (2:2) u okviru 22. kola italijanske Serije A. Mnogo otvorenije prvo poluvreme pružilo je sva četiri postignuta gola, dok su u drugom timovi bili dosta rezervisaniji i oprezniji.

Sigurno da bi gosti pružili još više u ovom meču, da se u 12. minutu nije povredio njihov najbolji igrač. Domeniko Berardi je zadobio udarac u glavu i na terenu ga je zamenio Nedim Bajrami. Sa italijanskim reprezentativca je sve u redu, ostatak meča je ispratio sa klupe.

Vodeći pogodak domaćin je postigao već nakon 26 sekundi. Destini Udogi je primio pas na levom boku, odakle ju je uneo unutra i slabijom, densom nogom zatresao mrežu Sasuola.

Međutim, "neroverdi" su već u šestom minutu došli do izjednačenja preko Mateuša Enrikea. Uprkos tome što je vezista Sasuola bio strelac, ovaj gol ide na dušu golmana Udinezea, Marka Silvestrija.

Novo vođstvo domaći su imali u 28. minutu. Lazar Samardžić je uposlio Jaku Bijola, a ovaj se dobro snašao i pogodio za 2:1.

Delovalo je da će se sa tim rezultatom otići na poluvreme, pošto je u drugom minutu nadoknade Neuen Perez nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu za konačnih 2:2.

Udineze će u narednom kolu gostovati Interu, dok će Sasuolo na svom terenu ugostiti Napoli.