pre 2 minuta 19: 53
(UŽIVO) Lil - Crvena zvezda: Stanković izabrao startnih 11
Lil i Crvena zvezda igraju prvi meč (21.00, TV Arena 1 Premium) plej-ofa osmine finala UEFA Lige Evrope.
Tanjug/AP Photo/Matthieu Mirville
Džonatan Dejvid je poprilično naljutio čelnike Lila kada je odbio da produži ugovor i rešio da ostane do njegovog isteka na leto 2025. godine. Ta informacija je ozbiljno razmotrena u Juventusu, pa je prema pisanju italijanskih medija, generalni direktor Kristijano Đuntoli već napravio prvi kontakt sa igračem i njegovim menadžerom oko nastavka karijere u Seriji A.
Kanadski reprezentativac je odbijao neke ponude iz Nemačke, Engleske i Italije (Napoli, Roma) tokom leta, ali interesovanje Juventusa je ono što je i priželjkivao. Plata od pet-šest miliona evra ne bi trebalo da budu problem za "Staru damu", ali hoće provizija koja se traži, mada nije objavljeno koliko bi trebalo klub da plati igraču i menadžeru što dolazi bez obeštećenja.
Juventus u ovom času ima samo Dušana Vlahovića kao klasičnu devetku na koju se računa i za narednu sezonu, pa se očekuje da Đuntoli brzo reši sve detalje ugovora sa Dejvidom i da ga overi u januaru. Vlahović i Juventus pregovaraju oko novog ugovora, jer stari ističe na leto 2026. godine i ako se ne dogovore, tvrde mediji, možda će srpski reprezentativac biti prodat, kao što je to urađenoi sa Federikom Kjezom.
Dejvid je stigao u Lil iz Genta pre četiri godine za 27 miliona evra, na 151 utakmici postigao je 73 gola uz 11 asistencija.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
12.01.2026 22: 42
Fudbaleri Juventusa ostvarili su pobedu u poslednjem meču 20. kola Serije A, pošto su kao domaćini ubedljivo pobedili Kremoneze sa 4:0.
03.01.2026 09: 10
U trci za potpis su i Bajern i Milan, ali Barselona vodi. Juventus, s druge strane, čeka signal i spreman je da srpskog asa isprati u junu, kada bi transfer u Španiju mogao biti realizovan.
02.01.2026 22: 40
Tokom tog prvog mandata, koji je završen 2022. godine, Otolini je dao doprinos i u ranim fazama projekta drugog tima Juventusa.
25.12.2025 14: 39
Trener Milana želi da klub već u januaru obezbedi potpis srpskog reprezentativca za narednu sezonu.
pre 3 minuta 19: 53
Lil i Crvena zvezda igraju prvi meč (21.00, TV Arena 1 Premium) plej-ofa osmine finala UEFA Lige Evrope.
pre 56 minuta 19: 00
Engleski fudbaler Bukajo Saka potpisao je novi, dugoročni ugovor sa Arsenalom, saopštio je danas londonski klub.
pre 1 sat 18: 50
Kazne su izrečene i pojedinim igračima. Vezista Koma Niko Paz suspendovan je zbog nagomilanih javnih opomena i neće biti na raspolaganju za duel sa Juventusom.
pre 1 sat 18: 30
Srpski reprezentativac Strahinja Pavlović dobro je prošao posle nezgodnog starta Van der Brempta na meču Milana protiv Koma. Iako je u prvi mah postojala bojazan da je došlo do ozbiljnije povrede, pa čak i preloma kolena, detaljni pregledi pokazali su da razloga za paniku nema.
Ostavite komentar