Leće častio lidera autogolom: Napolitanci do bodova uz dosta sreće

07.04.2023 21:15
Leće častio lidera autogolom: Napolitanci do bodova uz dosta sreće Tanjug/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP

Fudbaleri Napolija upisali su pobedu na gostovanju Lećeu rezultatom 2:1, nakon teškog poraza kod kuće u prošlom kolu pred svojim navijačima od Milana (0:4), do iskupljenja i tri boda stigli su uz dosta sreće.

Levi Bek domaćih Antonio Galo je  je nakon kornera loptu zahvatio glavom, a golman Vladimiro Falkone je ispustio u mrežu, dvostruki autogol za konačnih 2:1 i deveti uzastopni trijumf na strani izabranika Lućijana Spaletija.

Deset minuta ranije Leće se vrati u meč, na odbitak je reagovao Federiko Di Franćesko i izjednačio na 1:1.

Napolitanci su poveli u 18. minutu  pogotkom Đovani Di Lorenca koji je nakon centrašut  Kim Min Jaea precizno šutirao glavom.

Leće je zabeležio šesti uzastopni poraz u Seriji A, ali uprkos seriji loših rezultata i dalje ima osam bodova prednosti u odnosu na Veronu koja je u zoni ispadanja na 18. mestu.