Bolonja efektnim golovima brzo slomila Samardžićev Udineze na "Dal Ari"

02.04.2023 14:29
Bolonja efektnim golovima brzo slomila Samardžićev Udineze na "Dal Ari" Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Bolonja je u derbiju "zlatne sredine" ubedljivo pobedila Udineze 3:0 (2:0) i pretekla rivala na tabeli posle 28. kola Serije A. Iskoristio je domaćin sjajnu igru u prvih 15 minuta, kada su Poš i Moro postigli dva lepa pogotka van šesnaesterca i timu dali mnogo samopouzdanja u nastavku meča.

Udineze, za koji je od starta igrao srpski reprezentativac Lazar Samardžić imao je i veći posed lopte i daleko veći broj udaraca ka golu (13 prema pet), ali šta vredi kada su sva tri koji su uputili domaćini u okvir gola završili iza leđa Silvestrija! Samardžić je u nadoknadi vremena dobro izveo slobodan udarac sa preko 20 metara, ali je golman Bardi odbranio, kao i pokušaje Tovana i Udogija.

Treći gol domaćina koji je posle dobrog pasa postigao Musa Barou u 49. minutu definitivno je ugasio nadu gostiju da može do preokreta. Bolonja je do kraja meča sačuvala pobedu, a Udineze je prekinuo niz od četiri meča bez poraza.