(VIDEO) Udineze "pojeo" Bolonju u najboljoj partiji sezone i ostvario prvi trijumf na "Bluenerdžiju"

30.12.2023 17:03
Roberto Perejra postiže pogodak Tanjug/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP
Roberto Perejra postiže pogodak

Udineze je u najboljoj partiji ove sezone ubedljivo pobedio Bolonju 3:0 (1:0) u 18. kolu Serije A i napravio značajan pomak na tabeli u novogodišnjim praznicima. Crno-beli su i nadigrali pobedili najprijatnije iznenađenje sezone, naneli su im tek treći poraz u sezoni (Milan, Fiorentina) i jedini im mrežu tresli tri puta! Bila je ovo prva pobeda crno-belih na svom "Bluenerdži" stadionu ove sezone, a tek drugi u šampionatu!

Trener Gabrijele Ćofi ostavio je Lazara Samardžića na klupi za rezerve (ušao u 80. umesto Perjere), a na terenu je blistao Argentinac Roberto Perejra. Dobru formu iz poslednjih mečeva ponovo je krunisao pogotkom. Našao se u pravo vreme na pravom mestu i nagovestio trijumf domaćina, drugi u sezoni posle 4. novembra kada su slavili u Milanu.

Bolonja, koja je rušila ove sezone jače od sebe, odigrala je najslabiji meč, bila je potpuno nadigrana i bez nekih velikih prilika. Zato je i prekinula niz od pet mečeva bez poraza.

Domaćin je meč rešio u uvodnim minutama nastavka. Prvo je Lorenco Luka uvećao prednost, a Martin Pajero već u 52. minutu doneo ubedljivih 3:0.

Kaljari je bio bolji rival od Empolija koji se uglavnom branio, ali je promašio i penal pa je na kraju osgtalo 0:0. Domaćini su u 66. minutu došli do vođstva preko Nikolasa Viole, ali je posle pregleda snimka u VAR sobi bilo ustanvoljeno da je pogotku prethodio faul.  Ipak, u 82. minutu je biop dosuđen penal za domačina, a Viola nije uspeo sa 11 metara da nadmudri golmana Kaprilu, junaka meča.