Nestvarna utakmica: Juventus gubio 3:0 od Bolonje, pa za osam minuta došao do boda

20.05.2024 23:02
Slavlje fudbalera Juventusa Tanjug/Michele Nucci/LaPresse via AP
Slavlje fudbalera Juventusa

Teško da je iko mogao da zamisli bolji kraj 37. kola italijanske Serije A. Fudbaleri Bolonje i Juventusa podelili su bodove posle jedne spekakularne utakmice - 3:3 (2:0).

Bolonja je povela već u drugom minutu, kada je posle zbrke u šesnaestercu najsnalažljiviji bio Rikardo Kalafiori, a već u 11. bilo je 2:0 za domaćine, ovoga puta strelac je bio Santijago Kastro.

Dominirala je Bolonja tokom većeg dela meča, Juventus se nije ništa pitao, a početkom drugog poluvremena svoj drugi gol postigao je Kalafiori i činilo se da je pitanje pobednika rešeno.

Izgledalo je kao da Juventus i dalje slavio osvajanje Kupa, a situaciju je dodatno otežao Dušan Vlahović, koji je u 64. minutu napustio teren zbog povrede.

Nadu Juventusu doneo je Federiko Kjeza u 76. minutu kada je iskoristio grešku zadnje linije Bolonje, dok je na 3:2 smanjio Arkadijuš Milik u 83. minutu i to prelepim golom iz slobodnog udarca.

Svega 60 sekundi kasnije usledila je nova greška domaćina, a ovoga puta nju je kaznio još jedan rezervista, Kenan Jildiz, koji je tako postavio konačnih 3:3.