Iz uloge tragičara do spasioca: Samardžić čuva Udineze u Seriji A

19.05.2024 17:30
Fudbaler Udinezea Lazar Samardžić Giovanni Evangelista/LaPresse via AP
Fudbaler Udinezea Lazar Samardžić

U duelu dva "davljenika", koja se očajnički bore da zadrže mesto u elitnom rangu Serije A, fudbaleri Udinezea i Empolija remizirali su danas 1:1 (0:0) i tako kolo pre kraja šampionata ostali u opasnoj zoni, s tim što je ekipa iz Udina u nešto boljoj poziciji, sa bodom prednosti ispred današnjeg rivala.

U veoma uzbudljivoj utakmici, koja je na kraju produžena više od 14 minuta, sve je stalo u samoj završnici, kada smo videli oba pogotka.

Radost gostujućim navijačima doneo je Nijang u finišu regularnog toka iz penala, koji je prethodno skrivio Samardžić. U tim trenucima delovalo je da će Empoli osvojiti bodove spasa i napraviti veliki korak ka ostanku u eliti.

Ali, tu drami nije bilo kraja...

U 97. minutu utakmice, dok su svi iščekivali kraj, Fazini je faulirao Pajera u svom kaznenom prostoru.  Penal je dosuđen za Udineze, a najstrožiju kaznu uspešno je relizovao srpski reprezentativac za ogromno oduševljenje na tribinama - 1:1.

Ekipa iz Udina time je osvojila zlata vredan bod čime je ostala u prednosti nad Emplijem kolo pre kraja. A, šansu da overi mesto u eliti imaće u poslednjoj rundi protiv Frozinonea.

Empoli, sa druge strane, imaće dosta teži zadatak protiv Rome, koja je porazom od Atalante ostala bez učešća u Ligi šampiona naredne sezone.