Važna pobeda za Udineze u borbi za opstanak: Lazar Samardžić tresao mrežu Lećea

13.05.2024 20:25
Fudbaler Udinezea, Lazar Samardžić na utakmici protiv Lećea Tanjug/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP
Fudbaler Udinezea, Lazar Samardžić na utakmici protiv Lećea

Fudbaleri Udinezea su savladali Leće 2:0 (1:0) u 36. kolu italijanske Serije A i tako upisali vrlo važnu pobedu u borbzi za opstanak u elitnom rangu.

Iako je domaćin nešto bolje otvorio utamicu i imao nekoliko šansi na samom startu, gosti su prvi stigli do vođstva. Lorenco Luka je u 36. minutu iskoristio dodavanje Martina Pajera i pogodio za vođstvo ekipe Fabija Kanavara.

U drugom delu igre su više prilika imali "đalorosi". Ipak, izabranici Luke Gotija nisu stigli do izjednačujućeg pogotka. Šta više primili su još jedan pogdak, a strelac je bio Lazar Samardžić u 85. minutu.

Udineze se nakon ovog trijumfa nalazi na 15. mestu sa 33 osvojena boda, dok je Leće na 13. poziciji sa 37.