Minimalna pobeda Rome u gradskom derbiju: Manćini vodio "vučicu" do trijumfa

06.04.2024 19:57
Detalj sa utakmice Roma - Lacio Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia
Detalj sa utakmice Roma - Lacio

Fudbaleri Rome su savladali Lacio 1:0 (1:0) u 31. kolu Serije A. Ovo je bio 160. Derbi dela Kapitale odigran u elitnom rangu italijanskog fudbala, a ukupno 57. pobeda "vučice".

Prava derbi utakmica je viđena na "Olimpiku" gde je prva do gola stigla "đalorosi". Domaćin je pogotokom Đanluke Manćinija poveo u 42. minutu, a to je ujedno bio i rezultat kojim se otišlo na pauzu za poluvreme.

U drugom delu igre je Lacio preuzeo inicijativu u potrazi za izjendačenjem. Ipak, izabranici Igora Tudora nisu uspeli da savladaju Mileta Svilera, te je Roma stigla do pobede u rimskom derbiju.

Ekipa Danijele De Rosija je nakon ovog trijumfa na petoj poziciji sa 55 osvojenih bodova, jednim manje od četvrtoplasirane Bolonje koja ima i utakmicu manje. Lacio je sa druge strane na sedmom mestu sa 46 bodova i teško da će "bjankoćelesti" naredne sezone igrati u Ligi šampiona.