Deseti remi Alegrija i Gasperinija: Kopmajners doneo bod Atalanti u Torinu

10.03.2024 19:53
Fudbaler Juventusa, Federiko Kijeza na utakmici sa Atalantom Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP
Fudbaler Juventusa, Federiko Kijeza na utakmici sa Atalantom

Odlična utakmica je odigrana na "Alijanc stadionu" u 28. kolu italijanske Serije A gde su Juventus i Atalanta odigrali nerešeno 2:2 (0:1). Klub iz Torina ostaje na trećem mestu nakon ovog remija, dok ekipa iz Bergama zauzima šestu poziciju.

Iako je "stara dama" bila bolja tokom većeg dela prvog poluvremena, do vođstva je ipak stigla "boginja". Izabranici Đanpjera Gasperinija su se odlučili za uigranu akciju iz slobodnog udarcu umesto direktnog šuta na gol, a to im se u potpunosti isplatilo. Mario Pašalić je dodao Teumu Kopmajnersu na samu ivicu šesnaesterca, a Holanđanin je snažnim udarcem savladao protivničkog golmana.

Ni u drugom delu igre nije bilo ništa drugačije. Juventus je napadao, a i bio je primoran za to zbog gola zaostatka. Federiko Kijeza je imao dve odlične prilike da poravna rezultat ali se to nije dogodilo. Ekipa Masimilijana Alegrija je izjednačio u 66. minutu nakon odlične timske akcije. U tri dodavanja su Kijeza i Veston Mekeni izbacili odbranu Atalante, a pogodak je postigao Andrea Kambijaso na asistenciju američkog reprezentativca. Mekeni je ponovo učestvovao i u drugom golu Juventusa, a u ulozi strelca se našao Arkadijuš Milik. Poljak je tako iskoristio odsustvo Dušana Vlahovića koji je ovaj meč propustio zbog žutih kartona.

Međutim, čak iako je delovalo da je Atalanta u nekoj vrsti "nokdauna" nakon preokreta, stigao je odgovor gostujućeg tima. Ponovo je Kopmajners pogotkom doneo izjednačenje "boginji" i postavio konačan rezultat na utakmici.