Fiorentina promašivala, ali pobedila Lacio: "Viola" preskočila Rimljane na tabeli

26.02.2024 22:45
Majkl Kajode, fudbaler Fiorentine, slavi gol protiv Lacija tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP
Majkl Kajode, fudbaler Fiorentine, slavi gol protiv Lacija

Fiorentina ponovo pobeđuje u Seriji A, jer je posle poraza od Bolonje i remija sa Empolijem dobila duel sa Laciom, iako je gubila posle prvog poluvremena meča u Firenci - 2:1 (0:1). I nije iskoristila penal u nastavku.

Ljubičasti su od početka do kraja zadnje utakmice 26. kola bili dominatniji, konkretniji i opasniji tim, s daleko više šansi, a imali su sreće i pameti da dve pretoče u tri nova boda u borbi za izlazak u Evropu sledeće sezone.

Vođstvo gostiju iz Rima delovao je stimulišuće na domaćina, jer je još više zapeo posle "nožnog" gola Luisa Alberta u 45. minutu, na dodavanje Matea Genduzija. Opet je "viola" imala previše promašaja na jednom meču, ali je ovog puta to nije koštalo.

Plaćanje ceha nisu dozvolili Majkl Kajode (61) i Đakomo Bonaventura (69), obojica udarcima sa male udaljenosti. Pa, opet, verujemo da su se srpski reprezentativni štoper Nikola Milenković, ostatak Fiorentine, ali i njihovi navijači uplašili da bi mogli da ispaštaju zbog promašenog penala Nikolasa Gonzaleza (67).

Nisu, pa su posle ovih sat i po borbe preskočili Lacio na sedmom mestu prvenstvene tabele.