San o Ligi šampiona živi: Bolonja pobedila Lacio na "Olimpiku" i to nakon preokreta

18.02.2024 14:29
Detalj sa meča Lacio - Bolonja Tanjug/AP Photo/Alfredo Falcone/LaPresse
Detalj sa meča Lacio - Bolonja

Fudbaleri Bolonje nastavili su da sanjaju san o plasmanu u Ligu šampiona naredne sezne, a njegovo ostvarivanje uopšte nije nemoguće nakon što su kao gosti savladali Lacio na "Olimpiku" - 2:1 (1:1).

Na ovaj način Bolonja je prvi put od 1997. godine uspela da savlada dva puta u istoj sezoni velikana iz Rima i trenutno ima osam bodova više od njega.

Domaći sastav je poveo preko Gustava Isaksona u 11. minutu, ali se gosti nisu predavali, nastavili su da igraju maksimalno što mogu i do poluvremena su izjedančili preko El Azuzija,  a onda je u 79. minutu Žošua Zorze doneo tri boda gostujućem timu.

Lacio je tako nastavio sa promenjljivom igrom u poslednje vreme, budući da su pre nekoliko dana savladali Bajern u osmini finala Lige šampiona, a sada su prosuli tri boda u domaćem šampionatu.

I ne samo to, ovo treća od poslednje četiri utakmice u Seriji A na kojoj nisu uspeli da pobede, dok je Bolonja vezala četvrtu pobedu u nizu, pa trenutno ima 45 bodova, koliko je osvojila i Atalanta na četvrtoj pozicji, ali sa utakmicom manje.

Bolonja u narednom meču na svom terenu dočekuje Veronu, dok Lacio ima mnogo teži zadatak, budući da gostuju Torinu, a nakon ovog susreta i navijačisu im okrenuli leđa i zvižducima ih ispratili sa terena.