Fiorentina vezala četvrti meč bez pobede: Leće u "foto-finišu" prekinulo svoju crnu seriju

02.02.2024 22:55
vazduđni duel fudbalera Fiorentine i Lećea tanjug/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP)
vazduđni duel fudbalera Fiorentine i Lećea

Fudbaleri Fiorentine ne prestaju da ređaju mečeve Serije A bez pobede, pa su tako posle dva poraza i remija u poslednja tri kola i večeras izvisili za tri boda, pošto ih je Leće saplelo na svom terenu - 3:2 (1:0).

"Ljubičasti" su izgubili oba poluvremena, mada su u jednom trenutku uspeli da preokrenu rezultat i ugledaju tanano svetlo na kraju tunela kojim, sada već predugo, tumaraju.

Prvi gol u uzbudljivoj utakmici dao je Francuz Remi Oudin je u 17. minutu, kada je sjajno izveo slobodan udarac i uz malu pomoć "bušnog" živog zida matirao golmana gostiju Pjetra Teraćijana.

"Viola" je izjednačila već su na startu drugog poluvremena pogotkom Rolanda Mandragore, a onda je Argentinac Lukas Beltran u 67. minutu potpuno okrenuo tok duela.

Tako je bilo sve do 90. minuta, pošto je prvo Roberto Pikoli izjednačio, a samo 180 sekundi kasnije tinejdžer Patrik Dorgu doneo veliku radost domaćin navijačima – 3:2.

Leće je ovom pobedom najavio beg ka sredini tebale, posle pet kola bez trijumfa, dok je Fiorentina propustila priliku da se dokopa četvrte pozicije.