
pre 6 minuta 22: 16
Džonatan Ta i Tom Bišof igraju za Bajern na Svetskom klupskom prvenstvu
Novi fudbaleri Bajerna Džonatan Ta i Tom Bišof igraće za ekipu iz Minhena na Svetskom klupskom prvenstvu, saopšteno je danas.
Juventus nije uspeo da pošalje Mojzea Kina na pozajmicu u Atletiko Madrid, jer je posao propao posle lekarskih pregleda i povrede Italijana, ali ga to nije sprečio da završi posao sa Sautemptonom za veznog igrača Karlosa Alkaraza. Mladi 21-godišnji igrač koji srećom ili nesrećom deli isto ime i prezime sa španskim teniskim asom, dolazi na šestomsečnu pozajmicu za 3,75 miliona evra sa pravom otkupa u visini od 40 miliona evra, javlja Fabrisio Romano.
Argebtinac je već stigao u London gde obavlja lekarske preglede i tokom večeri će doleteti u Torino kako bi do sutra, kada se i završava prelazni rok u Italiji okončati posao potpisom ugovora.
Karlos Alkaras je stara želja sportskog direktora Kristijana Đuntolija, dok je bio u Napoliju, a koju ranije nije uspeo da ostvari i zato ovaj transfer ne treba gledati kao na iznenađenje.
Alkaras je pre godinu dana iz argentinskog Rasinga došao u Sautempton u transferu vrednom 14.000.000 evra, a klubu iz Avelanede pripada i 15 odsto od narednog transfera. Videćemo kako će se snaći argentinski reprezentativac do 23 godine u Torinu jer Masimilijano Alegri ima jasno postavljene zahteve u igri koji moraju da se poštuju.
Alkaraz je ove sezone u engleskom Čempionšipu odigrao za Sautempton 26 utakmica uz četiri pogotka i tri asistencije.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
19.05.2025 20: 55
Srpski napadač postigao je pogodak protiv Udinezea, ali izvesno na leto napušta Juventus.
18.05.2025 22: 45
Okončani su današnji mečevi u Seriji A.
10.05.2025 20: 02
Većinu utakmice imao je Juventus više sreće nego pameti, a ta fortuna istekla im je u sudijskoj nadoknadi.
04.05.2025 22: 41
Dušan Vlahović nije igrao za Juventus. Srpski napadač je izostao zbog povrede. U timu iz Torina nije bilo ni Jildiza.
pre 7 minuta 22: 16
Novi fudbaleri Bajerna Džonatan Ta i Tom Bišof igraće za ekipu iz Minhena na Svetskom klupskom prvenstvu, saopšteno je danas.
pre 31 minut 21: 52
Posle pozajmice u belgijskom Molenbeku, punu afirmaciju je stekao prošle sezone u Strazburu, gde je bio standardan prethodne sezone.
pre 51 minut 21: 32
Ženska fudbalska ekipa crveno-belih i dalje nema adekvatnu konkurenciju u domaćim vodama.
pre 57 minuta 21: 26
Norveški fudbaler Gajas Zahid i naredne sezone će nositi dres Partizana.
Ostavite komentar