Milan kiksnuo na "San Siru", Salernitana otkinula dva boda "rosonerima"

13.03.2023 22:51
Milan kiksnuo na "San Siru", Salernitana otkinula dva boda "rosonerima" Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Milana neočekivano su na "San Siru" ostali bez dva boda. U 25. kolu Serije odigrali su 1:1 protiv Salernitane. U borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona Roma im se primakla na bod zaostatka.

Hladan tuš za domaćina usledio je u 61. minutu, gosti su izveli lepu akciju koja im je donela izjednačenje. Kulibali je na levoj strani dodao loptu do Domagoja Bradarića koji je centrirao u peterac. Natrčao je Bulaje Dia i zatresao mrežu.

U nadoknadi prvog poluvremena, posle kornera sa desne strane koji je izveo Ismael Benaser, u petercu Salernitane odlično je skočio Olivje Žiru i udarcem glavom doneo vođstvo "rosonerima".

Reprezentativac Francuske je prethodno u 29. minutu izveo atraktivan potez. Nakon kornera sa leve strane, na penalu je "makazicama" zahvatio loptu koja je prohujala tik iznad stative. Njega je u 62. minutu zamenio Zlatan Ibrahimović, ali to nije donelo domaćinu efikasniju igru.

Roma - Sasuolo 3:4 (1:3)
/Zalevski 26, Dibala 50, Vajnaldum 90+ 4 - Lorente 13, 18, Berardi 45+4 penal, Pinamonti 75/

Juventus - Sampdorija 4:2 (2:2)