Lacio nastavlja poteru za Fiorentinom i Ligom šampiona: "Nebeskoplavi" su nepobedivi, minimalac za Leće

14.01.2024 14:47
Filipe Anderson Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Filipe Anderson

Olimpiko se radovao novoj pobedi Lacija, četvrtoj uzastopnoj.

"Nebeskoplavi" uspeli su da savladaju Leće 1:0 (0:0) u 20. kolu Serije A, a strelac jedinog gola bio je Filipe Anderson u 58. minutu. Ovim trijumfom ekipa iz Rima prestigla je Bolonju i probila se na peto mesto tabele, ali crveno-plavi tek treba da odigraju utakmicu aktuelne runde, baš kao i Fiorentina koja sada ima samo bodo više od Lacija.

Odlučujući momenat utakmice na Olimpiku dogodio se u 58. minutu. Bio je to mat za odbranu Bolonje u tri poteza. Nikolo Rovela je sa ivice šesnaesterca predao loptu do Luisu Albertu na penalu, a ovaj je odmah predao do Brazilca, koji je bio veoma siguran.

Lacio je vezao četvrtu pobedu, dok Leće isto toliko kola ne zna za trijumf, uz samo jedan remi.