Vlahović heroj Juventusa, gol srpskog asa u 91. minutu za pobedu protiv Salernitane

07.01.2024 20:00
Dušan Vlahović Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Dušan Vlahović

Mnogo teže nego što se očekivalo, Juventus je na gostujećem terenu nadigrao Salernitanu 2:1 (0:1) u 19. kolu italijanske Serije A.

Domaćin je zakovan za dno tabele i pred ovaj del činilo se da će Juventus upisati rutinsku pobedu, ipak to se nije dogodilo, već je "stara dama" morala dobro da se namuči kako bi diošla do uspeha.

Ekipu iz Torina u 39. minutu u potpunosti je šokirao Đulio Mađore koji je posle dodavanja Louma Čaoune savladao Vojčeha Šćesnog.

Mogao je Mađore da bude heroj Salernitane, ali je u 57. minutu zaradio drugi žuti karton i tako otvorio vrata Juventusu da se vrati u meč.

Već u 65. sastav Masimilijana Alegrija izjednačio je i to golom Samuela Ilinga Džuniora, kome je prethodno sve spremio Dušan Vlahović.

Mučio se Juventus da dođe do pobedonosnog gola, ali je početkom nadoknade na sredini terena do lopte došao Brazilac Danilo, koji je nakon toga sjajnim centaršutem pronašao Vlahovića, a ovaj glavom loptu sproveo u mrežu rivala.

Juventus je tako održao korak sa Interom, trenutno je drugi sa 46 bodova i u sledećem kolu dočekuje Sasuolo, dok će poslednjeplasirana Salernitana na noge aktuelnom šampionu, Napoliju.