12.03.2023 14:30
Nemanja Radonjić se odužio treneru Juriću: Asistencija i dobra igra u pobedi Torina Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP

Trener Torina Ivan Jurić pronašao je izgleda pravu žicu za Nemanju Radonjića, pa je posle sukoba na meču sa Juventusom, kada ga je izveo posle 14 minuta, podstakao kod srpskog reprezentativca onaj pravi karakter koji je u Lećeu rezultirao na najbolji način: dobrom igrom, asistencijom i pobedom "bikova" na gostovanju u Lećeu od 2:0 (2:0), u okviru 26. kola Serije A.

Radonjić je bio starter posle dužeg vremena, a na terenu je bio poput "Brzog Gonzalesa" za defanzivce Lećea. Igrao je i defanzivu, probijao je po levoj strani kad god je mogao, a u 23. minutu je protutnjao po krilu a zatim mirno omogućio Sanabriji lak pogodak za 2:0. Tri minuta ranije, Mirančukov sjajni centaršut na drugoj stativi ispratio je Singo i doneo prednost.

Sva trojica srpskih reprezentativaca igrala su za Torino, a dvojica su bili akteri gužve u 32. minutu kada je sudija Saki pokazao tri žuta i dva crvena kartona. Ivan Ilić je faulirao Blina kraj aut linije, došlo je do gužve, guranja u kojoj je učestvovalo bezmalo 20 ljudi. I igrača na terenu i onih sa klupe. Na kraju je epilog žuti kartoni za Ilića, Vanju Milinkovića Savića i strefecu, a isključenja za obojicu ljudi sa klupe oba tima.

U nastavku meča Torino je uglavnom kontrolisao rezultat, Radonjić je pripremio nove dve prilike koje nisu bile realizovane. Torino je ovom pobedom izbio na sedmo mesto i boriće se do kraja za mesto u Evropi.