Luis Murijel sjajnim golom pokrenuo preokret Atalante protiv Salernitane

18.12.2023 22:40
Luis Murijel Tanjug/Spada/LaPresse via AP
Luis Murijel

Fudbaleri Atalante pobedili su u 16. kolu italijanske Serije A Salernitanu 3:1 (0:1) i tako stavili tačku na ovu rundu takmičenja.

Salernitana je svoju šansu čekala iz kontre i več u 10 minutu je dočekala, Antonio Kandreva je proigrao Lorenca Pirola, a ovaj pogodio za početnu prednost gostiju.

Taj pogodak je samo razbesneo Atalantu, koja je svim silama želela da poravna rezultat, i do toga je došla u 47. kada je Luis Murijel na spektakularan način pogodio mrežu Benoe Kostila, a svega pet minuta kasnije Mario Pašalić je domaćinima donbeo prekret nakon dodavanja Ademole Lukmana.

Do kraja meča, Šarl De Ketelare i Alekej Mirančuk su zapečatili sudbinu Salernitane, koja poslednja na tabeli sa osam bodova posle 16 kola, dok je Atalanta sedma sa 26.