(VIDEO) Bolonja se poklonila Mihi, pa nadigrala Romu i izbila na četvrto mesto Serije A

17.12.2023 19:55
Dan Ndoje i igrači Bolonje posle gola u mreži Rome Tanjug/Massimo Paolone /LaPresse via AP
Dan Ndoje i igrači Bolonje posle gola u mreži Rome

Bolonja je pobedom nad Romom 2:0 (1:0) ušla u zonu UEFA Lige šampiona posle 16. kola Serije A. Nastavili su domaćini sjajan niz jer u poslednjih 15 mečeva imaju samo jedan poraz.

Stigla je Roma na "Dal Aru" bez Lukakuka, Dibale, Žalevskog, Smolinga i uspevala je da umrtvi meč, da bi Andrea Beloti bio vrlo blizu da donese i prednost, ali je golman Federiko Ravalja sjajno intervenisao.

I kako to obično biva, Bolonja je iz prvog šuta u okvir gola stigla do prednosti u 37. minutu. I to posle sjajne akcije kada je Hrvat Nikola Moro stigao iz drugog plana i sjajan pas Ndoja sproveo u sam ugao gola Ruija Patrisija za vođstvo na poluvrmenu.

Na startu drugog dela domaćin je uvećao prednost. Ferguson je ušao sa desne strane, uputio oštar prizeman centaršut a Kristensen u nameri da izbije loptu pogodio sopstvenu mrežu.

Da je Andrea Beloti pogodio zicer desetak minuta pre kraja, možda bi Roma uspela da se vrati u meč. Golman Ravalja je odbranio i Bolonju izbacio na četvrto mesto.

Bolonja je uoči utakmice sa Romom odala počast bivšem treneru Siniši Mihajloviću. Dan nakon što je obeležena godišnjica Mihajlovićeve smrti sastali su se klub koji je poslednji vodio kao trener i prvi u kojem je igrao u Italiji. Gosti na meču bili su Mihajlovićeva supruga Arijana i deca.

Navijači Bolonje razvili su transparente na kojima je između ostalog pisalo: "Sećanje na tebe je put do našeg ponovnog susreta“ i "Siniša zauvek u našim srcima“.