Minimalac Torina protiv Empolija: Zapata čuva "bikove" u gornjem delu tabele

16.12.2023 22:43
Fudbaler Torina, Duvan Zapata Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP
Fudbaler Torina, Duvan Zapata

Fudbaleri Torina su upisali pobedu protiv Empolija na domaćem terenu 1:0 (1:0) u 16. kolu italijanske Serije A. Jedini pogodak na meču postigao je Duvan Zapata.

Tim Ivana Jurića je znatno bolje otvorio meč i pitao se za sve na terenu. Ređale su se šanse za "bikove", a Duvan Zapata je u 25. minutu iskoristio jednu. Raul Belanova je povukao polukontru domaćina, sačuvao loptu dovoljno dugo da pristignu saigrači u kazneni prostor kako bi uputio centaršut, a najviši u skoku je bio Zapata.

U drugih 45 minuta je Torino smirio tempo i tako priveo utakmicu kraju bez većih problema. Ovo je bila treća uzastopna utakmica na kojoj je mreža Vanje Milinković-Savića ostala netaknuta. Ivan Ilić je odigrao svih 90 minuta na ovom meču, dok je Nemanja Radonjić bio na klupi na ovoj utakmici.

Torino je ovom pobedom ponovo otišao u gornju polovinu tabele. Sada zauzimaju devetu poziciju sa 23 boda, dok je Empoli na 18. mestu sa 12.