
pre 10 minuta 09: 35
Fabio Kapelo oduševljeno skida kapu Dušanu Vlahoviću: Bravo!
Legendarni italijanski fudbalski pohvalio učinak srpskog napadača u meču Lige šampiona.
Fudbaler Juventusa i francuski reprezentativac Adrijen Rabio spreman je da produži ugovor sa torinskim klubom do juna 2025. godine, prenosi Gazeta delo Sport.
Rabio (28) ima ugovor sa Juventusom do 30. juna naredne godine. Italijanski mediji navode je francuski reprezentativac poručio čelnicima torinskog kluba da je spreman da ostane u redovima "stare dame" do juna 2025. On bi po novom ugovoru trebalo da ima godišnju platu između sedam i osam miliona evra.
Italijanski mediji ističu da bi u narednih nekoliko dana predstavnici kluba i igrača trebalo da objave da je dogovor o produženju saradnje postignut.
Rabio je u Juventus stigao 2019. godine iz Pari Sen Žermena. Francuz je ove sezone odigrao 13 mečeva za torinski klub i postigao je dva gola. Sa torinskim klubom osvojio je tri trofeja. Za reprezentaciju Francuske nastupio je na 41. meču i četiri puta se upisao u listu strelaca.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
14.09.2025 09: 20
Vasilije Adžić postigao spektakularan gol u sudijskoj nadoknadi protiv Intera.
13.09.2025 20: 58
Naime, prvi put smo imali kadrove sa kamere koja se nalazi na slušalici sudije. Đanluka Roki, glavni komesar za suđenje u Italiji rekao je da je cilj da gledaoci vide kako utakmice izgledaju u očima sudija.
13.09.2025 19: 57
Čovek odluke bio je crnogorski reprezentativac Vasilije Adžić koji je stavio tačku na ovu utakmicu "projektilom" sa distance u sudijskoj nadoknadi.
13.09.2025 19: 49
Tim iz Torina ostao nepobediv u aktuelnom prvenstvu Italije.
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 9h
pre 10 minuta 09: 35
Legendarni italijanski fudbalski pohvalio učinak srpskog napadača u meču Lige šampiona.
pre 30 minuta 09: 15
Velikan iz Lisabona traži novog šefa struke, posle blamaže protiv tima iz Azerbejdžana.
pre 55 minuta 08: 50
"Kraljevski klub" probio granicu na startu nove sezone elitnog tamičenja.
pre 1 sat 08: 00
Srpski centarfor na startu Lige šampiona nastavio praksu iz Serije A.
Ostavite komentar