Atalanta pala u Torinu: Zapata i Sanabrija presudili ekipi iz Bergama

04.12.2023 22:44
Fudbaleri Atalante i Torina Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP
Fudbaleri Atalante i Torina

Fudbaleri Torina savladali su Atalantu 3:0 (1:0) na svom terenu u 14. kolu italijanskog prvenstva. U izuzetno tvrdoj utakmici, gde se mahom sve odvijalo na sredini terena, domaći tim slavio je golovima Zapate i Sanabrije i upisao petu pobedu u sezoni, dok je ekipa iz Bergama zabeležila šesti poraz.

"Bikovi" su do vođstva stigli u 22. minutu preko Zapate, koji je iz neposredne blizine matirao golmana Atalanta, posle sjajne asistencije Vlašića.

Ekipa iz Bergama konsolidovala se u nastavku i preko De Ketelera i Edersona u nekoliko navrata zapretila Milinković-Saviću, koji se naročito istakao u 30. minutu kod pokušaja Belgijanca, ali nije bilo izjednačujućeg pogotka.

Od tog trenutka do početka drugog poluvremena nije bilo naročito puno uzbuđenja. Mahom se sve odvijalo na sredini terena, uz nešto veću inicijativu Torina, da bi u 56. minutu usledio novi pogodak domaćina. I to iz penala.

Nakon reakcije iz VAR sobe, posle faula Skalvinija nad Vlašićem u svom kaznenom prostoru, sudija je pokazao na "belu tačku", a najstrožiju kaznu u drugi gol Torina, pretvorio je Sanabrija.

Do kraja susreta Atalanta je nastojala da se vrati u igru i nekako dođe do izjednačenja, ali su "slobodan prostor" još jednom iskoristili "bikovi". I to u dubokoj nadoknadi, drugim pogotkom Zapate za nova tri boda i petu pobedu u sezoni.