Roma savladala Sasuolo: Dibala režirao preokret "vučice"

03.12.2023 19:56
Igrač Rome, Paolo Dibala Twitter/AS Roma
Igrač Rome, Paolo Dibala

Nakon pet i po godina, Roma je konačno slavili na gostovanju protiv Sasuoloa (2:1). Ekipa Žozea Murinja je upisala trijumf nakon preokreta, a glavni akter na meču je bio Paulo Dibala.

Domaćin je u 25. minutu stigao do prednosti preko Mateusa Enrikea koji je iskoristio dodavanje Dominika Berardija. Roma je diktirala tempo i stvarala šanse, ali nije bilo one prave koja bi ugrozila golmana Konsiljija.

Drugi deo igre je protekao u dominaciji gostujućeg tima, a ključni momenat na meču se dogodio u 63. minutu. Činilo se da bi Sasuolo mogao da izdrži do kraja meča ali je Daniel Boloka dobio direktan crveni karton. Usledio je samo još veći pritisak ekipe iz Rima koja je do izjednačenja stigla u 76. minutu kada je Paulo Dibala bio precizan sa "bele tačke".

Svega šest minuta kasnije Argentinac je ponovo učestvovao u pogotku Rome. Ovog puta kao asistent, a loptu je u mrežu smestio Rasmus Kristensen za potpuni preokret ekipe Žozea Murinja.

Roma se nalazi na petom mestu nakon ove pobede sa 24 osvojena boda, dok je Sasuolo ostao na 15. poziciji sa 15 bodova.