Fioretina bez problema sa Salernitanom: Udineze u 97. minutu ispustio pobedu protiv Verone

03.12.2023 17:31
Fudbaler Helasa iz Verone, Tomas Henri Twitter/Serie A
Fudbaler Helasa iz Verone, Tomas Henri

U popodnevnom programu Serije A su odigrane dve utakmice. Fiorentina je upisala pobedu protiv Salernitane, dok je prava goleada viđena na meču između Udinezea i Verone koji su na kraju podelili bodove (3:3).

Na "Artemio Frankiju" je Fiorentina veoma lako savladala Salernitanu. Već u 6. minutu je Lukas Beltran doveo "violu" u vođstvo, dok je u 17. Sotil uvećao prednost na dodavanje Biragija. Upravo je Rikardo Sotil bio asistent Đakomu Bonaventuri koji je u 56. minutu postavio konačnih 3:0. Ovo pobedom, Fiorentina se popela na peto mesto u Seriji A, dok je Salernitana ostala na poslednjem.

Znatno zanimljiviji meč je viđen na "Dačija Areni" gde je Udineze imao prednost u dva navrata, ali je Helas na kraju ipak stigao do remija (3:3) u dubokoj nadoknadi.

Lazar Samardžić je u 16. minutu asistirao Kabaseleu za prvi pogodak domaćina, dok je Rikardo Pereira bio asisten Lorenco Luki u 30. minutu za 2:0 u korist Udinezea. Milan Đurić je sa "bele tačke" vratio Veronu u igru pred kraj poluvremena, dok je Siril Ngong u 61. minutu done izjednačenje gostima. Luka je ponovo tresao mrežu u 72. minutu. Imao je domaćin tri boda "u džepu" ali je Tomas Henri u 97. minutu uspeo da donese remi Helasu.