Prvo slavlje Lacija u Seriji A još od kraja oktobra: Kaljari pao na Olimpiku

02.12.2023 21:58
Prvo slavlje Lacija u Seriji A još od kraja oktobra: Kaljari pao na Olimpiku Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Na krilima dobrog rezultata u Ligi šampiona protiv Seltika, raspoloženi fudbaleri Lacija nastavili su da igraju u sličnom ritmu i u domaćem prvenstvu, gde su u 14. kolu takmičenja pobedili Kaljari minimalnim rezultatom - 1:0 (1:0).

U poprilično tvrdoj utakmici, namučili su se da dođu do tri boda i nastave trku ka pozicijama koje vode na međunarodnu scenu. Iako su od 27. minuta imali brojčanu prednost na terenu, zbog crvenog kartona Makoumbe, Rimljani su postigli samo jedan pogotak.

Ali, na sreću domaćih navijača, ispostaviće se da je i taj gol Pedra iz 8. minuta bio dovoljan za tri boda i prvu pobedu u Seriji A, još od kraja oktobra i meča sa Fiorentinom.

#VMS_Highlightsclpojf3pt0001356s0ji6huua{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightsclpojf3pt0001356s0ji6huua> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}