05.03.2023 22:57
Kin isključen nakon 41 sekunda na terenu: Ušao u 90. minutu, isključen u 90. minutu Guliver/Antonello Sammarco

Fudbaler Juventusa, Mois Kin, je u porazu protiv Rome (0:1) na teren ušao u 90. minutu, a na njemu je proveo svega 41 sekund, s obzirom na to da je zaradio direktan crveni karton.

Italijanski napadač je zamenio Huana Kvadrada i tek što je prešao na protivničku polovinu bio je u situaciji da se gradi za loptu. Nakon međusobnog povlačenja za defanzivcem rome, Đanlukom Manćinijem, Kin je bio toliko isfrustriran da je bez lopte silovito šutnuo protivnika i sudija, Fabio Mareska, mu je momentalno pokazao direktan crveni karton i put u svlačionicu.

On je bez pobune izašao sa terena, verovatno svestan da je načinio jedan od najbizarnijih poteza u istoriji fudbala vredan suspenzije koja mu zasigurno sledi. Precizno izračunato, Kin je od momenta ulaska, do trenutka kada mu je sudija pokazao crveni karton na terenmu proveo 41 sekund.

Ipak, isključenje Kina nije i najbrže u Seriji A. Đulio Maljaco iz Atalante je 2015. bio isključen protiv Pelerma posle samo 31 sekunde na terenu.