Asistencija Samardžića u remiju Udinezea protiv Atalante, Fiorentina bolja od Bolonje

12.11.2023 17:20
Asistencija Samardžića u remiju Udinezea protiv Atalante, Fiorentina bolja od Bolonje Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Fudbaleri remizirali su sa ekipom Atalante u 1:1 (1:0) u 12. kolu italiajnske Serije A.

Duel je počeo inicijativom Atalante, ali je Udinezee prvi imao priliku da postigne gol, i to iz penala.

Isak Sakses je preuzeo odgovornost i nije bio preciza. U 44. minutu na scenu je stupio srpski reprezentativac Lazar Samardžić koji je uposlio Brazilca Valasa koji je pogodio za 1:0.

Udineze je početkom drugog dela bio konkretniji rival, ali je onda Atalanta preuzela inicijatovu koju je krunisala golom u 92. minutu, a strelac je bio kao i u slučaju Udinezea, Brazilac, Ederson.

U drugom meču u terminu od 15.00 Fiorentina je nadrigrala Bolonju 2:1 (1:1).

"Viola" je povela u 17. minutu kada je Đankamo Bonaventura pogodio, a onda su usledila dva penala. Prvi je u korist Bolonje realizovao Džošua Zirkzi, dok je pobedonosni pogodak za Fiorentinu postigao Nikolas Gonzales u 48. minutu.