Ilić strelac za Torino u remiju sa Moncom

Autor: Kosta Simetić

11.11.2023 22:52
Ilić strelac za Torino u remiju sa Moncom Tanjug/Claudio Grassi/LaPresse via AP

Duel u Lombardiji u okviru 12. kola italijanske Serije A između Monce i Torina završen je bez pobednika - 1:1 (0:0).

Tokom većeg dela utakmice Torino je bio konkretniji rival, ali rezultat u prvom poluvremenu to nije pokazivao. Rikardo Rodriges je uspeo da zatrese mrežu domaćina, ali je njegov pogodak poništen zbog faula koji je prethodio vodećem pogotku.

Početkom drugih 45 minuta na scenu je stupio srpski reprezentativac Ivan Ilić koji je posle dodavanja Duvana Zapate pogodio metu i tako doneo prednost svom timu.

Radost gostiju nije dugo trajala, pošto je već u 65. minutu Adrea Kolpani istrčao sam pred Vanju Milinković-Savića i rutinski ga matirao za 1:1.

Do kraja meča Torino je pokušao da dođe do pobede pogotovo nakon što su u igru ušli Nemanja Radonjić i Mergim Vojvoda, ali je Monca uspela da odbrani svoj gol i dođe do boda.