29.10.2023 22:47
Buran remi Napolija i Milana: Žiru poveo "roso-nere" ka pobedi, Raspadori odsvirao napolitanu Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Milan je bio na sjajnom putu da ponovo slavi na stadionu "Dijego Armando Maradona", vodio je 2:0 na poluvremenu, ali Napolitanci imaju karakter, pa su uspeli da osvoje bod 2:2 (0:2) u derbiju 10. kola Serije A, ali ne i da naprave prokret.

Olivije Žiru postaje noćna mora za odbranu Napolija. U šest mečeva je tri puta tresao mrežu, prošle sezone ih je golom na stadionu "Dijego Armando Maradona" eliminisao u četvrtfinalu Lige šamnpiona, a večeras je sa dva pogotka tuširao Napolitance.

Da će i ovaj susret proteći u nejgovom znaku, Žiru je nagovestio već u drugom minutu kada je promašio zicer. Mešutim, dva odlična centaršuta, prvo Pulišića (22), a zatim i Kalabrije (31), nebeski skakač iz Francuske je udarcima glavom lopte smeštao iza leđa Mereta za vođstvo na poluvremenu od 2:0. Bez Viktora Osimena, Napoli nema tu ubitačnu snagu u ofanzivi, samo jedna šansa Politana malo je da bi se protiv "roso-nera" postiglo više.

Napoli je znao da ih samo brzi gol vraća u meč, a došli su do njega prilično lako i preko mladog štopera gostiju Pelegrina koji je još u 19. minutu zamenio Kalulua. Matea Politano je prvo prebacio mladog štopera, zatim napravio još jedan dribling i iskosa pogodio mrežu Menjona, koji je desetak minuta kasnije sjajno odbranio udarac Di Lorenca. Milan je izgubio igru iz prvog dela, Napoli se razgoropadio i izjednačio već u 63. minutu. Raspadori je odlično šutirao pored živog zida sa 19-20 metara, Menjon se nije dobro postavio i primio je gol u svoj ugao.

"Eksplodirao" je stadion u Napulju, ali ta energija sa tribina nije donela i totalni preokret jer se Milan probudio. Ušao je i Luka Jović umesto vidno nezadovoljnog Olivija Žirua, servirao je lepu priliku Kalabriji u drugom minutu nadoknade, ali na kraju se Majk Menjon iskupio za olako primljen gol iz slobodnog udaraca kada je u poslednjem sekundu nogama odbranio udarac Hviče Kvaratskelije.