29.10.2023 14:54
Imena protivnika nisu bitna da bi utakmica bila HIT: Dugo će se pričati o duelu Kaljarija i Frosinonea Tanjug/Gianluca Zuddas/LaPresse via AP

Nedeljni matine Serije A bio je baš za uživanje, pre svih navijača na Sardiniji, zatim u čitavoj Italiji bez obzira na klupsku pripadnost, a na kraju krajeva i svih onih koji su imali priliku da ga prate u direktnom prenosu na TV Arena sport.

Publika na Sardenja areni prisustvovala je utakmici sa sedam golova, mnoštvom propuštenih prilika na obe strane, od kojih je i neiskorišćeni penal domaćeg tima u prvom poluvremenu, velikom preokretu i golovima u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Na kraju, Kaljari – Frosinone 4:3 (0:2)!

Gosti su od početka diktirali ritam i kada su do 37. minuta stekli kapitalnih 2:0, delovalo je da će Kaljari teško i do boda, a ne sva tri kako se na kraju ispostavilo. Prednost Frosinoneu obezbedio je Argentinac Matijas Sule u 23. minutu, a duplirao ju je isti igrač 14 minuta kasnije. Između dva gol gostujućeg sastava, Mankosu nije iskoristio penal i priliku da izjednači rezultat.

Već posle pet minuta igre u drugom poluvremenu gosti su vodili 3:0, a strelac je bio Marko Brešanini. Taj rezultat bio je aktuelan sve do 72. minuta, kada počinje rapsodija Kaljarija i serija golova koja će im doneti prvu pobedu u sezoni.

Gaetano Oristanio je smanjio na 1:3, Entoni Makumbu je samo četiri minuta kasnije postigao još jedan gol za domaćina, da bi prednost Forsinonea potpuno anulirao Leonardo Pavoleti u četvrtom minutu nadoknade. Ali, ni tu nije bio kraj uzbuđenjima. Naprotiv.

Tek što je postigao prvi, Pavoleti se i drugi put upisao u strelce i tako Kaljariju doneo spektakularnu pobedu, a ljubiteljima fudbala širom planete meč za pamćenje.