28.10.2023 20:00
Negativna rezultatska serija Lećea još traje: Torino konačno prekinuo svoj loš niz, Milinković-Savić hvatao zicere Tanjug/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP)

Ne zna se kome je lošije išlo pre duela Lećea i Torina u 10. kolu Serije A, ali je drugi od dva tima bio taman toliko umešniji i srećniji da prekine svoju i nastavi domaćinovu dugu seriju mečeva bez pobede u prvenstvu Italije - 0:1 (0:0).

"Bikovi" sa severa Apenina nisu se radovali svim bodovima poslednjih mesec i po dana, a to što su golman fudbalske reprezentacije Srbije, Vanja Milinković Savić, sa ostatkom ekipe Ivana Jurića zaslužan je Alesandro Bonđorno.

Štoper Torina se u finišu prvog poluvremena, tokom ofanzivne akcije svog tima, našao pred golom rivala i posle traljavog udarca Samjuelea Ričija loptu smestio pod prečku sa dalje stative (41).

Ipak, pitanje je da li bi to vredelo da čuvar mreže naših "orlova" nije imao šest uspelih intervencija, jer tokom većeg dela meča konkretniji i opasniji tim nije iskoristio nijedan od tih šuteva u okvir gola.

Torino posle 10 mečeva ima 12 bodova i nalazi se na 13. poziciji, dok je Leče na desetom mestu sa bodom više od današnjeg rivala, u čijem poslednjem porazu je Ivan Ilić učestvovao samo nešto više od osam minuta, dok je Nemanja Radonić ostao rezerva.