Ovo je već prava Roma, Lukaku dva puta strelac na Sardiniji

08.10.2023 20:11
Ovo je već prava Roma, Lukaku dva puta strelac na Sardiniji Tanjug/Gianluca Zuddas/LaPresse via AP

Isplaćuje se Romelu Lukaku treneru Žozeu Murinju, sa nova dva pogotka stameni Belgijanac doneo je Romi tri boda na Sardiniji protiv Kaljarija 4:1 (2:0).

Rimljani su za dva minuta u prvom delu rešili  sve dileme oko pobednika. Huem Auar je bio brži od igrača domaćina i cenatršut Spinacole sproveo u mrežu, da bi 120 sekundi kasnije Lukaku pokazao klasu, okrenuo se i zatresao mrežu. I nije bio u ofsajdu, rekli su i iz VAR sobe.

Ponovo je VAR bio na strani gostiju kada je Andrea Beloti spakovao loptu u mrežu na asistenciju Leandra Paredesa koji je svoje drugo gol dodavanje uručio Lukaku u 59. minutu. Belgijanac je pokazao da je "ala" u šesnaestercu.

Na kraju meča, Kaljari je nagrađen za ofanzivu, igrač Rome je igrao rukom, a Nandez je uspešno realizovao penal.