Serija A: Bolonja rutinirala Empoli, Udineze i Đenova podelili plen

Autor: Kosta Simetić

01.10.2023 17:00
Serija A: Bolonja rutinirala Empoli, Udineze i Đenova podelili plen Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fudbaleri Bolonje savladali su kod kuće Empoli 3:0 (1:0) u 7. kolu italijanske Serije A.

Domaćini su poveli u 21. minutu preko Rikarda Orsolinija što je bila samo najava sjajne utakmice krilnog napadača Bolonje.

Empoli je uspeo da izjednači u 37. minutu preko Frančeska Kaputa, ali je VAR proverom uspostavljeno da je fudbaler gostiju bio u nedozvoljenoj poziciji, te je do pauze Bolonja uspela da sačuva prednost.

Drugi deo igre počeo je ujednačeno, ali je Bolonja uspela u nameri da dođe do drugog gola. U 66. minutu Luis Ferguson je savršenim dodavanjem proigrao Orsolinija, a ovaj majstorski poslao loptu iza leđa Etrita Beriše.

Orsolini je bio u glavnoj ulozi i u nadoknadi vremena. Ovoga puta asistent je bio Usman El Azuzi, a Orsolini je trećim golom potvrdio het-trik, ali i pobedu Đenove.

U drugom duelu dana Đenova je izborila remi na strani protiv Udinezea 2:2 (2:1).

Veći deo uzbuđenja na ovom meču imali smo prilike da vidimo u prvom poluvremenu. Đenova je povela u 14. minutu preko Alberta Gudmundsona, ali je Lorenco Luka već u 23. doneo izjednačenje svom timu.

Ipak, pomenuti Islanđanin je danas bio na visini zadatka, te je u 28. zatresao mrežu rivala, ali mu je taj gol VAR poništio usled nedozvoljeno pozicije. Ali u 41. minutu nije bilo spasa za Udineze od Gudmundsona. Njega je proigrao Mateo Retegi, a napadač snažnim udarcem savladao Marka Silverstija.

Za Udineze je na ovom meču u 58. minutu u igru ušao srpski reprezentativac, Lazar Samardžić, koji je definitivno osvežio svoju ekipu, budući da su domaćini uz dosta sreće uspeli da izjednače. Alan Maturo iz Đenove je glavom probao da otkloni opasnost ispred svog gola, ali je nespretno reagovao i loptu poslao u sopstvenu mrežu.