Milan lako izašao na kraj sa Laciom: Pulišić i Okafor srušili Rimljane

Autor: Kosta Simetić

30.09.2023 19:57
Milan lako izašao na kraj sa Laciom: Pulišić i Okafor srušili Rimljane Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Milana pobedili su Lacio 2:0 (0:0) u 7. kolu italijanske Serije A, a ovaj trijumf im je ujedno i treći u nizu.

Slobodno se može reći da je blamaža protiv Intera u gradskom derbiju kada su "rosoneri" poraženi 5:1 arhivirana, i da ekipa Stefana Piolija hvata zalet za pohod na Skudeto.

Milan je imao inicijativu tokom čitavog prvog poluvremena, ali Olivije Žiru i Tijani Rejnders nisu iskoristili svoje prilike.

Ipak, u 60. minutu Rafael Leao je proigrao Kristijana Pulišića, a Amerikanac je imao lak zadatak da iz neposredne blizine savlada Ivana Provedela.

Lacio je pukušavao da dođe do izjednačenja, ali je Noa Okafor sve rešio u 88. minutu, dok je Leao upisao svoju drugu asistenciju.

Ovom pobedom Milan je zauzeo prvo mesto na tabeli makar na par sati, budući da Inter večeras gostuje Salernitani.