Fiorentina se "prošetala" Veronom: Biragi golom sa pola terena potvrdio trijumf

27.02.2023 20:26
Fiorentina se "prošetala" Veronom: Biragi golom sa pola terena potvrdio trijumf Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse via AP

Fudbaleri Fiorentine su u okviru 24. kola italijanske Serije A potpuno nadigrali i savladali Veronu sa 3:0 (2:0). Golove su postizali Antonjin Barak, Artur Kabral i Kristijan Biragi, čiji je pogodak sa pola terena obeležio utakmicu.

Gosti su mnogo bolje otvorili utakmicu i do vođstva došli već u 12. minutu. Žonatan Ikone je uposlio Antonjina Baraka, koji se sjajno snašao i pogodio za 1:0.

Prednost je duplirana pri kraju prvog poluvremena, u 38. minutu, kada je Rolando Mandragora proigrao Artura Kabrala, a ovaj zatresao mrežu rivala.

Konačan rezultat postavio je kapiten Fiorentine, Kristijan Biragi u 89. minutu i to na kakav način. Niko Gonzales je fauliran na polovini terena, a levi bek "Viole", koji je u igru ušao u 74. minutu, nije čekao da njegov saigrač ustane, već je raspalio po loptu i postigao fantastičan pogodak.

Srpski reprezentativac, Darko Lazović, odigrao je čitavih 90 minuta i bio jedan od najboljih pojedinaca u redovima Verone. Aleksa Terzić je bio u startnoj postavi Fiorentine, ali je zbog povrede teren napustio u 74. minutu, kada ga je zamenio Biragi. Luka Jović je u igru ušao u 65. minutu umesto Artura Kabrala, dok Nikola Milenkovića nije bilo u protokolu.